"Реал" бие драматично след спорна дузпа и червен картон

Зинедин Зидан: Гордея се с играчите си

"Реал" (Мадрид) постигна драматична победа с 3:2 при гостуването си на "Бетис" в третия кръг на Ла Лига.

"Белия балет" поведе с гол на Валверде в 14-ата минуна, но с попадения на Манди и Карвальо в 35-ата и 37-ата минута тимът на Мануел Пелегрини поведе 2:1 до почивката.

Гостите изравниха в 48-ата минута, след като Емерсон си отбеляза автогол. Последваха

две решения на съдията, които решиха мача.

Първо в 67-ата минута Емерсон получи червен картон за нарушение срещу Йович, а в 82-ата бе отсъдена много спорна дузпа за "Реал", която Серхио Рамос изпълни в стил "паненка".

При ситуацията за червения картон Бензема изведе Йович сам срещу вратаря. Емерсон настигна сърбина, бутна го леко ш наруши баланса му. Ситуацията бе разглеждана доста време с ВАР, а главният съдия Сантяго Хайме изгони Емерсон.

В най-ключовата ситуация Майорал бе в наказателното поле, но Бартра му попречи да стреля. Съдиите видяха, че бранителят на "Бетис" е играл с ръка, но това се случи, след като Майорал го избута. От бялата точка Серхио Рамос копна топката и я прати в мрежата за крайното 3:2.

Старши треньорът на "Реал" (Мадрид) Зинедин Зидан похвали играчите си след инфорктния успех. "Знаем, че трябва да играем по-добре и ще го направим. След като поведохме, сякаш намалихме оборотите. Допуснахме обрат с две бързи попадения, но

не спряхме да вярваме в победата.

Когато губиш, е трудно да обърнеш развоя на срещата, но е много важно да можеш да го правиш. Създадохме голям брой положения", заяви Зидан.

"Съдийството? Никога не коментирам реферите. Съдията е човекът, който трябва да взима решения в спорните ситуации. Спасяванията на Куртоа бяха ключови. Това не се случва за първи път", добави треньорът.