Англия отново бе разтърсена от расистки прояви, но те не дойдоха от друга държава, а от собствените им футболни лиги.

Срещата от турнира за Купата между „Харингей Бороу“ и „Йолвил“ бе прекратена заради скандирания в 64-ата минута, при резултат 1:0 за гостите.

Попадението дойде от дузпа, която бе вкарана от Рис Мърфи. Малко след него феновете на „Йолвил“ започнаха да обиждат вратаря на домакините и двубоят бе спрян. Футболистите се прибраха в съблекалнята, а малко по-късно двата тима излязоха заедно и се прегърнаха в знак на солидарност. Този инцидент идва само дни след скандалния двубой България - Англия (0:6), който на два пъти бе прекъсван заради расистки прояви. Интересен коментар на отразяването на случилото се у нас и инцидента в Англия направи легендата Стан Колимор. „5 минути след мача с България всеки голям телевизионен оператор и журналист изпита отвращение. Навсякъде беше: „Ние сме отвратени от този акт!“. Вече сме 2 часа след спирането на мач в Англия заради расизъм, къде са същите радио и телевизионни журналисти? Това е лицемерието, което поддържа расизма жив", написа Колимор в Туитър.