Рангник тръгна с победа в „Юнайтед“

Фред бележи за 1:0 с „Кристъл Палас“

„Манчестър Юнайтед“ спечели първия си мач под ръководството на Ралф Рангник. "Червените дяволи" победиха „Кристъл Палас“ с 1:0 на "Олд Трафорд", а единственото попадение в срещата реализира Фред в 77-ата минута. Домакините доминираха през цялата среща, но не успяха да създадат много положения, въпреки превъзходството си. С успеха „Юнайтед“ се изкачи на шесто място в класирането, като изостава на 3 точки от четвъртия „Уест Хем“.

Преди двубоя Рангник сподели и първи очаквания, като предупреди, че ще налага агресивен стил на игра, но му трябва време, за да наложи идеите си.

"На първо време трябва да опозная футболистите ни и техните качества. За момента ми е ясно само, че Юнайтед разполага с опитни и много умни играчи, но не мога за две, три или четири седмици да ги направя чудовища в пресата, каза той, цитиран от “Гардиън”. -

Определено не съм привърженик на футбола тип бавен валс.

Моят футбол определено не е такъв. Идеите ми не се различават много от тези на Юрген Клоп и това не е тайна. Няма обаче да копирам никого, тъй като „Юнайтед“ е най-големият клуб в света и трябва да спазваме неговите традиции. Идеалният вариант е да се получи симбиоза между тези традиции и модерния футбол”, добави Рангник.

В същото време „Тотнъм“ постигна категорична победа с 3:0 над гостуващия „Норич“ в мач от 15-ия кръг на Премиър лийг. Попаденията за “шпорите” бяха дело на Лукас Моура (10), Давинсон Санчес (67) и Хюн-Мин Сон (77). С тази победа лондончанин се изкачиха до 5-ото място в класирането с 25 точки. „Норич“ от своя страна все още заема последното място в подреждането, но е с равен брой точки по 10 с останалите два тима в зоната на изпадащите - „Нюкасъл“ и „Бърнли“.