Българката Изабелла Шиникова се класира за втория кръг на квалификациите за Откритото първенство на САЩ по тенис. Шиникова се справи със седмата поставена в пресявките Аранча Рус (Холандия) след впечатляващ обрат за крайното 1:6, 6:4, 6:1 след час и 41 минути игра.

217-ата в света българка бе неубедителна в първия сет и допусна два пробива. Ролите се размениха във втората част и родната представителка дръпна с 5:1 гейма. Шиникова пропиля два сетбола в седмия гейм, Рус намали до 4:5 и сервираше за изравняване, но Изабелла осъществи пробив и прати мача в трети сет. Там националката за "Фед Къп" бе повече от убедителна и победи с категоричното 6:1, въпреки че холандката се бори до последно и спаси три мачбола. Успехът над 104-ата в света Аранча Рус осигури на Шиникова мач със Сакия Викери. При победа и във втория кръг на квалификациите на US Open втората ракета на България може да се изправи срещу Елън Перес или Ана Богдан.

Другите две българки в пресявките в Ню Йорк - Виктория Томова и Елица Костова отпаднаха след поражения на старта. Първата ни ракета отстъпи пред поставената под номер 17 в квалификациите рускиня Ана Калинская с 2:6, 4:6 след почти час и четвърт игра. 24-годишната софиянка започна лошо и допусна изоставане от 0:4 гейма, което се оказа решаващо за изхода на първия сет. Във втората част 176-ата в света българка навакса ранен пробив, но в седмия гейм отново загуби подаването си, а 20-годишната московчанка не допусна обрат.

228-ата в ранглистата Елица Костова пък загуби от бившата номер 12 белгийка Янина Викмайер с 5:7, 4:6. Костова поведе с 4:1 гейма и в два сета, но допусна обрат.

Представителят на страната ни при мъжете Григор Димитров, който очаква жребия си за основната схема, стана един от посланиците на благотворителна кампания на УНИЦЕФ за подкрепа на децата в риск в Индия. Гришо сложи колие, дело на бижутерска компания, също подкрепяща инициативата "Проект Лъв", която цели подобряване на живота на над 200 хиляди малчугани. Сред приоритетите на програмата са създаване на система за мониторинг и внедряване на социални служители в общностти с деца, лишени от родителска грижа.