ПСЖ загуби, но детронира шампиона „Байерн“

ПСЖ детронира европейския клубен първенец „Байерн“ (Мюнхен), въпреки че загуби с 0:1 на "Парк де Пренс" в реванша от 1/4-финалите на Шампионската лига.

Преди седмица парижани спечелиха с 3:2 гостуването си на "Алианц Арена" в Мюнхен и така с общ резултат 3:3 и повече голове на чужд терен се класираха за 1/2-финалите на надпреварата.

Домакините създадоха повече голови положения в динамичната първа част и на два пъти дори уцелиха гредите след удари на Неймар, но баварците изчакаха своя миг и поведоха с гол на Ерик Максим Чупо-Мотинг в 40-ата минута.

През второто полувреме пък домакините продължиха да пропускат, а попадение на Мбапе бе отменено заради засада.

Така ПСЖ ще играе за втора поредна година на полуфинал в най-комерсиалния клубен турнир, което се случва за пръв път с историята му. Там парижани ще се изправят срещу победителя от двойката между "Манчестър Сити" и "Борусия" (Дортмунд), които играят утре.