ПСЖ взе реванш от „Юнейтед“, Жиру с 4 гола за „Челси“ (РЕЗУЛТАТИ)

В Шампионската лига

„Пари Сен Жермен“ взе реванш от „Манчестър Юнайтед“ за загубата в Париж. Французите спечелиха с 3:1 на "Олд Трафорд" в мач от група Н на Шампионската лига.

Отборът на Томас Тухел победи след три бразилски гола. Неймар откри резултата още в шестата минута и се разписа още веднъж в самия край на мача. Маркъс Рашфорд изравни в 32-ата минута за 1:1. Капитанът на ПСЖ Маркиньос отбеляза решителен гол в 69-ата минута, а секунди по-късно Фред бе изгонен заради втори жълт картон.

След успеха си ПСЖ събра 9 точки, колкото има и „Манчестър Юнайтед“. РБ „Лайпциг“ също има 9 точки на третата позиция, а „Истанбул Башакшехир“ е последен с 4 и няма шансове дори за третото място в крайното класиране. В последния кръг „червените дяволи“ гостуват в Лайпциг, а парижани посрещат турския шампион.

Кристиано Роналдо продължи да подобрява блестящата си статистика в Шампионската лига. Португалската звезда отбеляза 750-ия гол в кариерата си при успеха на „Ювентус“ с 3:0 над „Динамо“ (Киев).

Отборът на Андреа Пирло нямаше никакви проблеми срещу украинците и доминираше през целия мач в Торино. Федерико Киеза откри резултата с първия си гол за "бианконерите" в 21-ата минута. Кристиано удвои аванса на домакините малко преди да е изминал един час игра, а Алваро Мората се разписа за 3:0.

Двубоят ще се запомни и с факта, че за първи път жена бе главен съдия на мач от Шампионската лига. Французойката Стефани Фрапар имаше тази възможност и се справи отлично.

„Юве“ си бе осигурил класиране за следващата фаза и преди тази среща, но продължава да изостава на три точки от „Барселона“. Шампионът на Италия не може да измести каталунците от върха и ще завърши на второ място в групата.

В Група F „Челси“ си осигури първото място в класирането, след като разби с 4:0 като гост „Севиля“. В герой за "сините" от западен Лондон се превърна французинът Оливие Жиру, който реализира и четирите попадения (8, 54, 74, 83-д).