ПСЖ взе ценна победа по пътя към титлата

„Пари Сен Жермен“ временно излезе на върха в класирането на Лига 1, след като в мач от 35-ия кръг на френското първенство надви с 2:1 у дома „Ланс“. Бразилската суперзвезда Неймар се отличи с гол и асистенция.

Той първо бе точен за 1:0 в 33-ата минута, след като грешка на противников футболист му позволи да се озове сам срещу вратаря Вуилкер Фаринес. Бразилецът с лекота изпрати топката във вратата, а в 59-ата минута центрира от корнер и сънародникът му и капитан на ПСЖ Маркиньос заби топката в мрежата с глава. Само две минути по-късно камерунецът Игнатиус Ганаго върна „Ланс“ в мача с гол с удар от близко разстояние, но гостите така и не успяха да се преборят за нещо повече от почетно поражение в оставащия половин час.

След успеха си ПСЖ събра 75 точки и излезе временно на първо място в класирането. Втори е „Лил“ със 73, но и с мач по-малко. По-късно днес "песовете" приемат „Ница“. „Ланс“ от своя страна се намира на пета позиция с 56.