ПСЖ удари „Байерн“ в Мюнхен

Европейският клубен шампион „Байерн“ (Мюнхен) и финалистът в Шампионската лига от миналата година „Пари Сен Жермен“ направиха истински спектакъл на "Алианц Арена" в баварската столица. По-щастливи след края му си тръгнаха парижани, които успяха да надвият баварския колос в дома му с 3:2 в първа 1/4-финална среща от най-престижния клубен турнир в Европа.

Килиан Мбапе в третата минута изведе гостите от Париж напред в резултата, а в 28-ата Маркиньос бе точен за 2:0.

Въпреки това „Байерн“ не се бе предал и в 37-ата минута Чупо-Мотинг намали резултата. В 60-ата пък Томас Мюлер изравни.

8 минути по-късно обаче отново Мбапе реши спора с брилянтно попадение и доближи ПСЖ до 1/2-финалите.

И в двата тима имаше важни отсъстващи футболисти. Наставникът на баварците Ханзи Флик не можа да използва полската си голова машина Роберт Левандовски, както и Серж Гнабри. Лева продължава да лекува травма, докато Гнабри е аут заради положителна проба за COVID-19.

Аржентинският треньор на ПСЖ Маурисио Почетино пък бе лишен от услугите на италианските национали Марко Верати и Алесандро Флоренци, които наскоро дадоха положителни тестове за коронавирус. Наказание за натрупани жълти картони изтърпяваше аржентинският халф Леандро Паредес, а нападателят Мауро Икарди е контузен.