ПСЖ спечели класиката във Франция

Изчислиха каква скорост развива Килиан Мбапе

ПСЖ спечели класическото френско дерби срещу "Марсилия". Oтборът на Маурисио Почетино се наложи с 2:0 на "Велодром" и отново се доближи на три точки до водача в Лига 1 "Лил". Попаденията за парижани отбелязаха Килиан Мбапе и Мауро Икарди още до средата на първото полувреме.

За "Марсилия" това беше първи мач след оставката на Андре Вилаш-Боаш. Новият треньор Хорхе Сампаоли още не е започнал работа и в този мач отборът беше воден от Насер Ларге.

Парижани поведоха още в деветата минута, а Килиан Мбапе се превърна в главно действащо лице.

След ъглов удар за "Марсилия", футболистите на ПСЖ изиграха страхотна контраатака, а Мбапе направи фантастичен спринт от почти 100 метра, за да вкара гол.

Изчислиха, че Мбапе е достигнал скорост от 36 км/ч по време на спринта, което е наистина невероятно.

Лошота новина за ПСЖ е че един от основните играчи Анхел Ди Мария се контузи девет дни преди сблъсъка на парижани с "Барселона" в Шампионската лига.

Аржентинецът напусна терена срещу Марсилия в 11-ата минута на мача заради мускулен проблем, Ди Мария беше заменен от Пабло Сарабия. Домакинството на ПСЖ на "Барса" в елиминациите на Шампионската лига е във вторник, 16 февруари. Преди това ПСЖ има само още два мача за Лигата и Купата срещу "Кан" и "Ница".

Емоциите пък взеха връх за домакините и Дмитри Пайе бе изгонен в края. На няколко пъти едва се разминаваше и по-сериозно стълкновение на терена при видимо изнервените играчи на "Марсилия". Тимът тръгна с амбиции за титла, а вече е девети, на цели 21 точки от лидера Лил.

Треньорът Андре-Вилаш Бояш подаде оставка, а ултраси атакуваха играчи и клубните офиси преди няколко дни.

ПСЖ остава близо до водачите с 51 точки. "Лил" е първи с 54, а втори е "Лион" с 52. Четвъртият "Монако" също е в играта с 48 точки.