ПСЖ изненадващо падна у дома от “Гинган” с 1:2 и отпадна на 1/4-финалите в турнира за Купата на Лигата във Франция. Гостите получиха правото да изпълнят три дузпи, а последната от тях в заключителните секунди ги класира напред.

Килиан Мбапе и Неймар водеха атаката на парижани, а Единсон Кавани се появи в игра след почивката. Първата част не предложи попадения, но след почивката Неймар (62) откри резултата след асистенция на Тома Мюние. Минута преди това Маркус Тюрам пропусна дузпа за “Гинган”. Гостите все пак не се предадоха и стигнаха до пълен обрат след нови две дузпи за шок и ужас на "Парк де Пренс". Конгоанецът Йени Н‘Габакото (81-дузпа) изравни, а в последните секунди Маркус Тюрам (90+3-дузпа) се реваншира за пропуска си от бялата точка по-рано и класира “Гинган” за полуфиналите на турнира.

Драма имаше и в мача на „Монако“ с „Рен“. Отборът на Тиери Анри елиминира съперника с резултат 9:8, след като двата тима си биха общо 22 дузпи. В герой за “монегаските” се превърна младият вратар Лоик Бадиашил, който спаси три удара.

По темата: ПСЖ Монако