ПСЖ е на финал в Шампионската лига

Анхел ди Мария над всички при успеха с 3:0 над "РБ Лайпциг"

ПСЖ се класира за пръв път в своята история на финал за КЕШ/Шампионска лига. Това стана факт, след като французите минаха с лекота през „РБ Лайпциг“ с 3:0 на стадион „Луж“ в Лисабон. Така на финала в неделя играчите на Томас Тухел ще срещнат победителя от двойката „Байерн“ – „Лион“.

Още в първите секунди на мача Мбапе изведе зад защитата Неймар, но неговият удар срещна гредата. След това парижани вкараха гол чрез Мбапе, който обаче бе отменен правилно заради игра с ръка на асистента Неймар. В 19-ата минута логичното се случи. След центриране на Ди Мария от фаул Маркиньос с глава изведе своя тим напред. В 24-ата минута германците създадоха първото си положение в срещата, но Юсуф Поулсен пропусна от добра позиция. След това отново всичко интересно се случваше пред вратата на Гулачи. Неймар пак удари греда, този път след изнендващо изпълнение на фаул. Така се стигна до 42-ата минута. Вратарят на „биковете“ направи грешка при изнасянето, играчите на ПСЖ отнеха топката, тя бе подадена на Неймар, който филигранно с пета я отклони за Анхел Ди Мария. За аржентинеца не бе проблем отблизо да направи 2:0. След това Неймар можеше да вкара, но определено нямаше късмет тази вечер. В 57-ата минута интригата в срещата приключи. Мукиеле се подхлъзна почти до флагчето за изпълнение на корнер, топката стигна до Ди Мария, който веднага я качи на главата на включилия се в атака дребничък Хуан Бернат, който отбеляза за 3:0. След това с два пропуска се отчете Килиан Мбапе, но работата за парижани вече бе свършена.