Словесна психовойна набира скорост преди ключовия мач за титлата в Англия между „Ливърпул“ и „Манчестър Сити“. Двубоят на „Анфийлд“ е идната неделя от 18:30 часа, като преди него и двата тима стигнаха до драматични обрати. Мърсисайдци спечелиха инфарктна победа с 2:1 срещу „Астън Вила“ с гол в последната минута, а по същото време „гражданите“ спечелиха със същия резултат срещу „Саутхемптън“ и запазиха разликата на върха на 6 точки.

Преди очаквания с огромен интерес сблъсък мениджърът на „Сити“ Пеп Гуардиола нарече звездата на съперника Садио Мане симулант. „Печеленето на мачове от „Ливърпул“ в последните минути не е късмет, те просто имат специален талант като Мане. Той или симулира, или вкарва невероятни голове, зависи какво е настроението му“, заяви Гуардиола. „Сити“ няма победа на „Анфийлд“ от далечната 2003 година, като тимът на испанския спец ще се опита да наруши черната серия и да скъси дистанцията до първото място.

В лагера на „Ливърпул“ отказаха да коментират атаката на Гуардиола, а предпочетоха да се концентрират върху собствените си изяви.

„Дали можем да станем шампиони и да завършим сезона непобедени? Не и с играта, която показахме срещу „Астън Вила“, заяви мениджърът на „червените“ Юрген Клоп. - Сега вече цялото ни внимание е насочено към мача с „Манчестър Сити“. Ако наистина мислим, че сме готови за титлата, трябва да го докажем на „Анфийлд“ идния уикенд“, допълни германският спец.

Капитанът на „Ливърпул“ Джеймс Милнър пък демонстрира чувство за хумор и заключи в „Туитър“ след поредната инфарктна победа: „Здравословно предупреждение! Ако страдате от тревожност или сърдечни проблеми, не е препоръчително да подкрепяте „Ливърпул”, написа халфът.