Пропусната дузпа и нова загуба на националите

България загуби с 1:2 от Финландия у дома в предпоследен двубой от група 4 на Лига “Б“ от турнира Лига на нациите, но остави добри впечатления с играта си особено през втората част. Нашите играха без куп титуляри, отсъстващи заради контузии и коронавируса, владеехме повече топката, но отново не успяхме да запишем победа в тазгодишното издание на турнира.

Двубоят започна с ранен гол за финландците още в 7-ата минута, когато Теему Пуки остана сам срещу Луков и се разписа с удар покрай нашия вратар.

В средата на полувремето България показа зъби и пропусна две хубави положения след удари на Галин Иванов с глава и Спас Делев с удар от около 10-12 метра.

Финландците отвърнаха с опасна атака отляво в 37-ата минута, а в продължението на полувремето ни изненадаха за втори път от същото място, като атаката им завърши с гол на Робин Лод (2:0).

Четвърт час след подновяването на играта нашите изригнаха с бърза атака и комбинация между Спас Делев и Доминик Янков, довела до дузпа. Галин Иванов обаче пропиля възможността за гол с удар, а при добавката и Божидар Краев не успя да намери вратата.

По-малко от десет минути след това реферът отново посочи бялата точка пред вратата на Финландия, този път за игра с ръка, а появилият се малко преди това като резерва Димитър Илиев вкара за 1:2. Това бе едва вторият гол за България в Лига на нациите този сезон (другият е при хикса 1:1 в Ирландия през септември).

До края нов гол не падна и тимът ни остана на последното място в групата. Сега ни остава да се борим за оставането си в Лига „Б“ при гостуването на другия аутсайдер - Ирландия идната сряда от 21:45 часа, за което ще ни е нужен успех.