Приказката на „Аталанта“ продължава (ОБЗОР)

Италианският “Аталанта” продължава със златни букви да пише своята европейска история. Скромният тим от Бергамо победи “Валенсия” с 4:1 на "Сан Сиро" в първи осминафинал от Шампионската лига. Така „Аталанта“, който за първи път играе в този турнир, е на път да попадне сред най-добрите осем на континента.

А никой не вярваше в подобно нещо през ноември, когато “Аталанта” бе на последното място в групата си с три поредни загуби и нула точки. Бергамаските обаче като по чудо се измъкнаха от групата си, а вече с основание мечтаят и за четвъртфинал.

Старт на шоуто даде Ханс Хатебур в 16-ата минута. Йосип Иличич удвои в края на първата част, а Фройлер вкара истински шедьовър в 57-ата минута за 3:0. Пет минути по-късно Ханс Хатебур вкара свой втори гол и четвърти за “Аталанта”. Испанците стигнаха единствено до почетно попадение, дело на Черишев. Треньорът на „Аталанта“ Джан Пиеро Гасперини беше много щастлив след победата, но не бърза да се радва.
“От една страна, сме изключително щастливи, но, от друга, има известна доза съжаление за допуснатия гол. Със сигурност ще се стремим да вкараме гол в Испания. Нямам намерение да се браним през цялото време и да разчитаме на преднината си от първия мач. Рано е да празнуваме, можем да го сторим чак след 15 дни.”