Краев титуляр за

Краев титуляр за "Мидтиланд", Битон бележи за "Макаби" в ШЛ

Божидар Краев също на крачка от груповата фаза с "Мидтиланд"

Израелският "Макаби" (Тел Авив) си осигури участие в плейофите на Шампионската лига след успех с 1:0 при домакинството си на "Динамо" (Брест) в третия квалификационен кръг на турнира.

Единствения гол в мача отбеляза преотстъпеният от "Лудогорец" плеймейкър Дан Битон, който беше точен от дузпа в 50-ата минута. Следващият противник на "Макаби" е австрийският "Ред Бул" (Залцбург).

Българинът Божидар Краев и неговият "Мидтиланд" също са на последното стъпало преди груповата фаза на Шампионската лига след победа над швейцарския "Йънг Бойс" с 3:0.

Краев бе титуляр и бе заменен в 62-рата минута, секунди след второто попадение за тима му. Оценките за играта на нападателя са много високи, както бе и във втория квалификационен кръг срещу "Лудогорец" (1:0 за датчаните в Разград).

Следващият съперник на "Мидтиланд" е "Славия" (Прага). Мачовете вече мачовете са два. На 22 септември "Мидтиланд" гостува в Чехия, а на 30 септември е домакин на реванша.

В другите мачове от третия квалификационен кръг на Шампионската лига в сряда вечер.

"Омония" (Никозия) - "Цървена звезда" 4:2 след дузпи, 1:1 в редовното време и продълженията

"Карабах" - "Молде" 5:6 след дузпи, 0:0 в редовното време и продълженията

"Макаби" (Тел Авив) - "Динамо" (Брест) 1:0

"Ференцварош" - "Динамо" (Загреб) 2:1

"Мидтиланд" - "Йънг Бойс" 3:0