„Порто“ би „Челси“ в последната минута, но отпадна

Отборът на „Челси“ достигна до полуфиналите в Шампионската лига, след като отстрани „Порто“ в 1/4-финалите с общ резултат 2:1.

Лондончани загубиха реванша с 0:1, но успехът с 2:0 в първия мач се оказа достатъчен. И двете срещи се изиграха на стадион "Рамон Санчес Писхуан" в Севиля, като причината за това са мерките срещу разпространението на COVID-19.

Воденият от Томас Тухел контролираше мача от началото до края, като се пропука едва в четвъртата минута на добавеното време, когато Мехди Тареми се разписа за "драконите" с атрактивно изпълнение на странична ножица от границата на наказателното поле.

Така на полуфиналите „Челси“ ще се изправи срещу победителя от двойката между „Реал“ (Мадрид) и „Ливърпул“, които играят утре.