Пореден срам за “Барселона“ в Шампионската лига

„Ювентус“ излъга „Челси“, Роналдо с нов рекорд

„Барселона“ загуби с 0:3 от „Бенфика“ във втора среща за двата тима от група Е на Шампионската лига. Така каталунците записаха второ поредно поражение в турнира със същия резултат след това от „Байерн“ в първия кръг.

Мачът започна кошмарно за каталунците и Дарвин Нунес изведе домакините напред в резултата още в 3-ата минута след чудесен индивидуален пробив.

Вторият гол падна в 69-ата минута, когато Рафаел Силва се възползва от грешка в отбраната на „Барса“ и удвои резултата.

Разликата в полза на домакините стана 3 гола след попадение от дузпа на Дарвин Нунес в 79-ата минута, отсъдена за игра с ръка в наказателното поле.

Кошмарът на „Барса“ стана пълен в 87-ата минута, когато Ерик Гарсия получи втори жълт картон и остави тима си с човек по-малко.

В другата среща от групата „Байерн“ (Мюнхен) победи „Динамо“ (Киев) с 5:0.

Баварците са лидер в класирането с 6 точки, следват „Бенфика“ с 4, „Динамо“ (Киев) с 1 и на дъното е „Барселона“ с нула точки и голова разлика 0:6.

„Ювентус“ се наложи с минималното 1:0 при домакинството на „Челси“ в Торино, в мач от група "Н". Единственото попадение в мача падна в самото начало на второто полувреме, а негов автор бе Федерико Киеза.

Минути преди края Ромелу Лукаку можеше да донесе точка за „Челси“, но стреля встрани. "Сините" претендираха за дузпа в самия край на мача за игра с ръка на Данило, но реферът не отсъди такава след консултация с ВАР.

В продължението и Кай Хаверц пропусна да донесе точка на „Челси“.

В другия двубой от групата, игран по-рано днес, „Зенит“ (Санкт Петербург) разби „Малмьо“ с 4:0.

„Ювентус“ е лидер в групата с 6 точки от два мача, следват „Челси“ и „Зенит“ с по три и „Малмьо“ е на дъното с нула.

Суперзвездата на „Манчестър Юнайтед“ Кристиано Роналдо донесе победата на тима си в двубоя с „Виляреал“. Срещата от група "F" завърши с успех с 2:1 за "червените дяволи", като португалецът се разписа в 95-ата минута.

„Виляреал“ поведе в 53-ата минута на мача с попадение на Пако Алкасер. Малко по-късно „Юнайтед“ успя да изравни след страхотен гол на Алекс Телес, който се разписа с воле от границата на наказателното поле. В петата минута на даденото от съдията продължение Роналдо вкара от близко разстояние.

Португалският нападател „Юнайтед“ постави рекорд за най-много мачове в Шампионската лига. Той започна в стартовия състав за срещата и записа 178-ия си мач в турнира, подобрявайки рекорда за бившия вратар на „Реал“ (Мадрид) Икер Касияс.