Алберт Попов не завърши във втория манш на слалома от Световната купа по ски алпийски дисциплини в швейцарския курорт Венген. Най-добрият български алпиец бе 18-и след първия манш и тръгна мощно във втория, но пропусна врата още в началото на трасето и отпадна.

Другият българин в надпреварата - Камен Златков, финишира на 41-во място в първия манш и не успя да се класира за втория, в който карат 30-те най-добри алпийци.

Французинът Клеман Ноел спечели състезанието с общо време 1:46,43 минута. Той поведе след първия манш и успя да задържи аванса си и след второто спускане. Победата е втора за сезона за 22-годишния французин и негова общо пета в кариерата за Световната купа, всичките извоювани в слалома.

Втори остана норвежецът Хенрик Кристоферсен на 0,40 секунди след победителя, а призовата тройка изненадващо допълни руснакът Александър Хорошилов на 0,83 секунди след Ноел. Това бе първи подиум за Хорошилов за Световната купа от близо три години.

За малката световна купа в слалома начело е Хенрик Кристоферсен с 402 точки, следван от Клеман Ноел (340) и Даниел Юл (Швейцария) с 335 точки.

В генералното класиране за големия кристален глобус Кристоферсен си върна лидерската позиция с 691 точки, а досегашният лидер - французинът Алекси Пентюро, не успя да завърши втория манш и остава втори с 613 точки. Трети в общото подреждане е Александър Аамод Килде с 591.

Първата си победа в състезания от Световната купа при алпийките пък постигна сънародничката на Ноел - Клара Дирез. Французойката триумфира в паралелния гигатнски слалом в италианския курорт Сестриере.

На финала Дирез изпревари с 0,22 секунди австрийката Елиза Мьорцингер. И за двете това е първи подиум в състезание от подобен ранг. Третото място остана за Марта Басино, която в изцяло италиански сблъсък изпревари Федерика Бриньоне. Друга италианка - София Годжа, зае пета позиция, изпреварвайки с 37 стотни норвежката Кристин Лисдал.

Самото състезание предложи серия от изненади, тъй като още до осминафиналите отпаднаха някои от основните фаворитки като Петра Влъхова, Алис Робинсън и Микаела Шифрин.

В класирането за Световната купа води Шифрин с 975 точки, пред словачката Петра Влъхова със 726 и Бриньоне със 715. Следващите стартове от Световната купа при жените са на 24, 25 и 26 януари в Банско.