Българите Алберт Попов и Камен Златков не успяха да се класират за втория манш на слалома в австрийския курорт Кицбюел от Световната купа по ски алпийски дисциплини, след като не намериха място в първите 30.

Попов завърши на 33-то място с време от 52.02 секунди, на 1.53 секунди зад изненадващия лидер към момента Лукас Браатен от Норвегия. Златков пък допусна грешка и не успя да финишира.

През миналия сезон Алберт Попов завърши на 9-о място в Кицбюел, като това бе и първото му влизане в топ 10 на състезание от Световната купа.

Иначе в днешния ден най-доброто време сензационно даде Браатен, който се спусна с 34-ти стартов номер. Норвежецът финишира за 50.49 секунди. Втори на 0.33 секунди е Даниел Юле от Швейцария, а тройката към момента допълва представителят на домакините Михаел Мат на 0.42 секунди.

Челната трийсетица пък бе затворена от германеца Себастиан Холцман на 1.40 секунди, което предполага и крайно интересен втори манш.