Полският гранд „Легия“ (Варшава) проявява сериозен интерес към нападателя на „Лудогорец“ Якуб Швиерчок, пишат местните медии.

Лидерът в полския шампион гласи футболиста на разградчани за заместник на своя голмайстор Ярослав Ниезгода. 24-годишният нападател е пред трансфер в отбора от МЛС “Портланд Тимбърс”. Сделката е на финалната права и се очаква “Легия” да прибере около 4 милиона евро за тарана. С част от сумата “Легия” е готов да купи Швиерчок, който загуби титулярното си място в Разград за сметка на Клаудиу Кешеру.

Индикациите от „Лудогорец“ обаче са, че тимът не смята да се разделя с основни футболисти през зимната пауза. „Орлите“ водят тежка битка на 3 фронта и през пролетта се очаква да имат сериозни изпитания. Първото от тях е сблъсък с „Интер“ от 1/16-финалите на Лига Европа. Домакинският мач е на 20 февруари, а седмица по-късно е реваншът в Милано. Освен това играчите на Павел Върба се борят за шампионската титла и за Купата на България. В първенството разликата пред предследвача „Левски“ е само 5 точки, а „сините“ са препятствието пред „Лудогорец“ и за Купата, като двата тима излизат в директен сблъсък от 1/4-финалите на „Герена“.

Иначе „Лудогорец“ започва в понеделник предсезонната си подготовка. 8-кратните шампиони ще тренират на базата на „Царско село“ в София, а във вторник ще преминат медицински тестове. От днес в България е и новият треньор Павел Върба, който до момента все още не се е запознал с отбора. Спецът пристигна в Разград, за да разгледа базата, а вечерта тръгва за София. Върба ще бъде официално представен пред медиите във вторник.