“Локомотив” (Пловдив) разгроми с 4:1 „Арка“ (Гдиня) в поредната си контрола по време на зимната подготовка.

Анте Апарица откри за "черно-белите" в 12-ата минута, а Парвиз Умарбаев покачи на 2:0 в 27-ата минута с удар отдалеч. Поляците върнаха едно попадение пет минути по-късно.

Възпитаниците на старши треньора Бруно Акрапович започнаха по-добре и второто полувреме. В 48-ата минута Димитър Илиев направи 3:1, а в 63-ата Мирза Хасанбегич фиксира крайния резултат. Това беше трета проверка за “смърфовете“ в южната ни съседка. Преди това "Локомотив" надигра казахстанския “Кайсар” с 1:0 и отстъпи на словашкия “Земплин” с 1:2. В последната си контрола в Турция „Локо“ ще играе срещу „Олимпик“ (Донецк) на 4 февруари.

“Ботев” (Враца) пък се наложи с 1:0 над „Форвертс“ от Австрия в друга приятелска среща, играна в Анталия. Победното попадение за момчетата на Тони Здравков отбеляза Ангел Лясков в 46-ата минута. Това беше третата последна контрола за „Ботев“ в Турция. В предните два мача врачани паднаха с 1:2 от „Напредък“ (Сърбия) и с 1:2 от “Силекс“ (Македония).

На 5 февруари „Ботев“ (Враца) ще играе срещу „Литекс“ в България.