Александър Донски се класира за втория кръг на турнира по тенис на твърди кортове в зала в шотландския град Глазгоу с награден фонд 25 хиляди долара.

Донски пласира 12 аса при победата си на старта на надпреварата с 6:3, 6:1 над представителя на домакините Джак Гибънс, "щастлив губещ" от квалификациите.

Той не допусна пробив в мача, продължил 78 минути. Той поведе с 4:1 по пътя си към успеха в първия сет, а във втората част даде само гейм на съперника си.

Така българинът заработи 1 точка за световната ранглиста и 430 долара.

За Алекс Донски предстои и участие в първия кръг на двойки заедно с естонеца Кристян Там срещу британците Джак Дрейпър и Ейдън МакХю. /БТА