Победа дели

Победа дели "Лейкърс" от финал

"Лос Анджелис Лейкърс" спечелиха със 114:108 в четвъртия мач от финалите на Западната конференция срещу Денвър Нъгетс и така вече водят с 3-1 в серията. "Езерняците" са само на една победа от първото си класиране за финалите на Лигата от 2010 година насам - тогава дойде и последната титла на славния отбор, а в състава още бе покойната легенда Коби Брайънт.

Звездното дуо на Ел Ей за пореден път бе в основата на успеха - Антъни Дейвис и ЛеБрон Джеймс вкараха общо 60 точки. Дейвис бе по-резултатен от двамата с 34, но пък Джеймс от своя страна запълни статистката си и с 9 борби и 8 асистенции, като впечатляващото бе, че не направи нито една грешка за 38 минути игра.

Сръбската звезда на "Денвър" Никола Йокич натрупа лични нарушения рано в мача и завърши със скромнит за възможностите си 16 точки, 7 борби и 4 асистенции.

Джамал Мъри от своя страна наниза 32, а Нъгетс за пореден мач изразиха недоволството си от това, че Лейкърс стрелят значително повече наказателни удари от тях. В случая е 35 за Ел Ей срещу 23 за Денвър.

Тимът от Скалистите планини за трети пореден кръг се намира на мач от елиминация. В първия кръг играчите на Майк Малоун изоставаха с 1-3 от "Юта", но обърнаха серията в своя полза, а в полуфиналите направиха същото срещу градския съперник на "Лейкърс" - "Клипърс".