Пиронкова стигна 1/4-финалите в Нотингам

Цветана Пиронкова се класира за четвъртфиналите на турнира на турнира по тенис на трева на ITF в английския град Нотингам с награден фонд 100 хиляди долара и гостоприемство.

33-годишната Пиронкова победи румънката Моника Никулеску с 2:6, 6:3, 6:3 за 2.12 часа.

Българката допусна два пробива и загуби първия сет.

Във втората част до 3:3 двете си размениха по два пробива, след което пловдивчанката взе подаването на съперничката си в осмия гейм и при свой сервис изравни резултата.

В началото на третия сет Пиронкова и Никулеску отново си размениха по един пробив, но до края на двубоя българката спечели още два пъти подаването на румънката.

Последният гейм беше изключително оспорван, а Пиронкова успя да затвори двубоя с четвъртия си мачбол.

Българката заработи 28 точки за световната ранглиста и 2573 долара от наградния фонд.

Следващата съперничка на Пиронкова ще бъде 18-годишната Ема Радукану от Великобритания, която елиминира осмата поставена Тимеа Бабош (Унгария) с 6:3, 6:3.

Родената в Торонто (Канада) Радукану е 361-а в световната ранглиста.

Двете с Пиронкова не са играли една срещу друга досега.