Пилотите на

Пилотите на "Мерцедес" доминираха на старта в Каталуния

Валтери Ботас даде най-добро време в първата свободна тренировка преди Гран при на Испания във Формула 1.

Финландецът от отбора на "Мерцедес" изпревари шампиона и свой съотборник Люис Хамилтън с 0.039 секунди.

Трети, на около секунда след Ботас, е Макс Верстапен, който спечели последния до момента кръг от шампионата във Формула 1 на пистата "Силвърстоун" миналата седмица.

Бившият световен първенец Себастиан Фетел е едва на пета позиция. Съотборникът му във "Ферари" Шарл Льоклер, зае четвъртото място в ранната тренировка в петък на пистата в Каталуня, която е дълга 4.65 километра.

Серхио Перес от тима на "Рейсинг Пойнт" остана на седмата позиция в класирането в първата сесия.

Втората свободна тренировка преди Гран при на Испания е по-късно днес, докато квалификацията за място е в събота.