Радослав Янков завърши на пето място, след като отпадна на четвъртфиналите на състезанието от Световната купа по паралелен гигантски слалом в сноуборда в италианския курорт Кортина д'Ампецо.

Янков отстрани в първото си спускане представителя на домакините Едвин Корати, но след това допусна грешка и не успя да завърши манша си срещу корееца Лий Сангхо.

Впоследствие Сангхо достигна до финала, където загуби от звездата на италианския отбор Роланд Фишналер.

Третото място остана за руснака Игор Слуев, който в малкия финал изпревари австриеца Лукас Матис.

В генералното класиране за Световната купа в паралелните дисциплини води Роланд Фишналер с 2450 точки. Втори е италианецът Мирко Феличети с 1380 точки, а трети е австриецът Андреас Промегер с 1290.

Радослав Янков е седми с 1090 точки.

В подреждането в дисциплината паралелен гигантски слалом първи е Фишналер с максималните 2000 точки. Радо Янков е четвърти с 950 точки. /БТА