„Манчестър Юнайтед“, „Селтик“, „Севиля“, „Базел“ и „Еспаньол“ се класираха предсрочно за елиминациите на Лига Европа.

„Манчестър Юнайтед“ победи с 3:0 у дома “Партизан“ и временно може да спре да мисли за надпреварата. Десет точки от четирите мача бяха достатъчни за "червените дяволи", за да достигнат до елиминациите. Те продължават в турнира и без допуснат гол във вратата си.

„Селтик“ победи „Лацио“ за втори път с 2:1. Преди 2 седмици в Глазгоу шотландците обърнаха мача от 0:1 до 2:1, като вкараха много късен победен гол. Сега го направиха отново - от 0:1 до 2:1, като попадението за триумфа дойде в петата минута на добавеното време. „Селтик“ отпразнува победата си пред близо 8000 гостуващи фенове на "Олимпико" в Рим.

„Севиля“ няма да мисли много за последните два кръга от групите. Испанците се класираха за пролетните срещи с 5:2 като гост на „Дюделанж“ в Люксембург. Освен „Севиля“ и друг испански отбор - „Еспаньол“, продължава напред. „Базел“ победи „Хетафе“ с 2:1 и с 10 точки също е в елиминациите.

Късни голове донесоха загуби на българските играчи в Лига Европа. Симеон Славчев не бе в групата на „Карабах“, а отборът му отстъпи с 1:2 в Никозия от АПОЕЛ. Загубата остави тима на Славчев на трето място в групата, но още с шансове за класиране. Националният халф пропуска и мачовете с Парагвай и Чехия идната седмица, заради травма.

Голяма бе драмата за Васил Божиков, извел с капитанската лента „Слован“ на терена на „Уулвърхемптън“. Словаците удържаха резултата до втората минута на добавеното време, но допуснаха поражение с 0:1.