Перу сложи край на серията на Бразилия от 17 поредни мача без загуба, постигайки изненадващ успех с 1:0. Единственото попадение падна 5 минути преди края след удар с глава на Луис Абрам.

Загубата на бразилците шокира феновете, след като Селексао играха с всичките си звезди. Сред титулярите бяха Филипе Коутиньо и Роберто Фирмино, а като резерви се появиха Неймар, Винисиус и Фабиньо. Срещата се игра пред 32 287 зрители на стадиин „Мемориал Колизеум“ в Лос Анджелис.

На други полюс бе настроението в лагера на Аржентина. Гаучосите нямаха проблеми и размазаха с 4:0 Мексико също в приятелски мач, игран в Сан Антонио (САЩ). Всички попадения паднаха през второто полувреме, хеттрик записа Лаутаро Мартинес, а с един гол се отчете Леандро Паредес от дузпа. Така Аржентина завърши с победа турнето си в САЩ, след като преди дни беше направено нулево равенство с Чили.