Пеев и Ефтимова шампиони на 100 метра

Петър Пеев и Инна Ефтимова спечелиха държавните титли на 100 метра при от шампионата по лека атлетика за мъже и жени, който се провежда днес и утре на стадион „Васил Левски“.

Пеев (СКЛА “Ивет Лалова Спринт Академи”), който спечели бягането на 100 метра и на турнира “Нови звезди” миналата седмица, се наложи с резултат от 10.32 секунди (+2.4 м/сек). Втори пак остана Светлин Иванов (СКЛА „Ботев“ Пловдив) с 10.54 секунди. На третото място на почетната стълбичка се качи Слави Мутафов („Атлетик“ София) с 10.60 секунди.

При жените Ефтимова (“Дунав-Русе”) защити титлата си на 100 метра от миналата година, след като финишира за 11.43 секунди (+2.5 м/сек). Сребърния медал извоюва Никол Андонова (СК „Костенец“) с 11.82 секунди, а бронза отиде при Виктория Георгиева (КЛАСА) с 11.85 секунди.