Парагвай и Уругвай с победи на Копа Америка

Отборите на Парагвай и Уругвай постигнаха победи във футболния турнир за Копа Америка.

Парагвай се наложи с 2:0 над Чили в сблъсъка между двата тима от група “А”. Головете отбелязаха Браян Самудо в 33-ата и Мигел Алмирон от дузпа в 58-ата минута, записвайки трети пореден успех над този съперник в последните им три сблъсъка. За чилийците пък това бе първо поражение в турнира.

Уругвай победи също с 2:0 последния Боливия. Тимът, воден от Оскар Табарес, поведе в 40-ата минута след автогол на стража на Боливия Карлос Лампе, който въпреки това изигра силен мач. Единсон Кавани оформи крайното 2:0 в 79-ата минута след асистенция на влезлия като резерва Факундо Торес.

След успеха Уругвай вече е на трета позиция в класирането на група "А", където лидер е Аржентина със седем точки. Втори е Чили с 5, а четвърти е Парагвай с 3. Боливия остава без спечелена точка.