Паднахме и от Русия в Лигата на нациите

Националният отбор на България по волейбол за мъже претърпя десета загуба в турнира Лига на нациите.

В италианския град Римини селекцията на треньора Силвано Пранди отстъпи с 0:3 (17:25, 22:25, 17:25) пред Русия.

Така след 12 мача България остава на 14-о място в класирането от 16 отбора с едва две победи и само 7 спечелени точки. Русия е с 8 победи, 4 загуби, 25 точки и временно заема трето място в класирането преди останалите мачове от днешния ден.

Българският отбор започна добре мача и поведе с 4:1 точки. "Трикольорите" дръпнаха с 9:5 в резултата, но последва серия от седем безответни точки за руснаците, с която те излязоха напред с 12:10. Тази серия пречупи младия български отбор и до края на първия гейм Русия трупаше точка след точка, за да спечели с 25:17.

Във втория гейм играта започна равностойно, като двата отбора няколко пъти размениха водачеството си до 13:13. Последва обаче нова серия от точки за играчите на Томас Самелвуо, която им позволи да се откъснат с 6 при 21:15. Българите положиха усилия да заличат пасива си, но стигнаха само до 22 точки.

Третият гейм не се отличаваше особено от предишните два. До 5:5 точки двата се гонеха, след което Русия се откъсна напред с 13:7 и до края мачът се доиграваше.

За България най-резултатен в срещата бе Аспарух Аспарухов с 10 точки. Още 9 реализира Мартин Атанасов, а със 7 завърши Николай Колев.

От руския отбор с 14 точки се отличи Дмитри Волков, а Виктор Полетаев прибави още 13.

Следващият мач на България в Лигата на нациите е на 21 юни (понеделник) срещу отбора на Япония.