УЕФА определи всички урни за жребия от третия квалификационен кръг на Лига Европа, който ще бъде в понеделник от 15 часа. Много интересни отбори могат да се паднат на “Левски”, ако "сините" отстраният във втория кръг АЕК (Ларнака). Столичани попаднаха в група 3, където са непоставени.

Най-опасен съперник за футболистите на Петър Хубчев изглежда седмият в английската Висша лига “Улвърхемптън“. "Вълците" трябва да се справят преди това с “Крусейдърс” във втория предварителен кръг, но едва ли ще имат проблеми. „Мидтиланд” с Божидар Краев, който вече трети сезон е в Дания, също е сред вариантите. Датчаните са носител на Купата и се включват направо в следващата фаза. Най-добър вариант изглежда един измежду “Легия” (Варшава) и финландците “КуПс Куопио”, които играят във втория кръг. Победителите измежду двойките” Гент”- “Виторул” и “АЗ Алкмар” - “Хенек” са останалите евентуални съперници.

За да стигнат обаче до мач с един от изброените отбори, играчите на Хубчев трябва да елиминират АЕК. Първата среща е в четвъртък в Кипър, а на 1 август е реваншът в София, който отново ще е без публика.