Още едно поражение за волейболистите

България допусна нова загуба в Лигата на нациите по волейбол. В Римини "трикольорите" паднаха с 0:3 (23:25, 18:25, 14:25) в 13-ия си мач турнира.

Селекционерът Силвано Пранди започна със състав: Георги Сеганов, Радослав Парапунов, Аспарух Аспарухов, Мартин Атанасов, Николай Колев, Стефан Чавдаров и либерото Владислав Иванов, а като резерви влязоха Денис Карягин и Владимир Станков.

В първата част "самураите" водеха с 19:13, а късният щурм на България доведе единствено до 25:23 за Япония.

Във втората част японците отново бяха по-силни в защита и спечелиха с 25:18. Третият гейм протече при сходни обстоятелства и Япония победи с 25:14 след нови ефектни изяви в атака.

Най-резултатен за българския тим стана Аспарух Аспарухов със 17 точки. Николай Колев добави още 8 точки.

Юджи Нишида се отличи с 23 точки за състава на Япония.

Във вторник България играе срещу САЩ. До момента българите имат две победи и 11 поражения на 15-то място във временното класиране.