„Олимпиакос“ спечели повече от убедително първия мач срещу „Краснодар“ от плейофа за влизане в групите на Шампионската лига.

Гърците се наложиха с 4:0 у дома на стадион „Караискакис“ и на практика вече са с единия крак в следващата фаза. Руският дебютант в турнира имаше сериозни амбиции да продължи с доброто си представяне, след като в предния кръг елиминира гранда „Порто“. Срещу „червено-белите“ обаче „Краснодар“ бе свален на земята. Точни за успеха на домакините бяха Мигел Гереро (30), Лазар Ранджелович (78 и 85) и Даниел Поденсе (89). „Олимпиакос“ поведе в 29-та минута, когато Мигел Анхел Гереро получи топката в наказателното поле, залъга защитник и стреля в мрежата на руснаците с удар по диагонала. Резултатът се запази до 78-та минута, когато

домакините вкараха втори гол

Матийо Валбуена изведе Лазар Ранджелович сам срещу Матвей Сафонов и той го преодоля за 2:0, а седем минути по-късно 22-годишният сърбин вкара втория си гол с удар от около 23 метра. Даниел Поденсе пък оформи крайното 4:0 с прехвърлящ удар в 89-та минута.
Швейцарският „Йънг Бойс“ и сръбският гранд „Цървена звезда“ пък не се победиха в зрелищен първи мач от плейофите. Двубоят в Берн завърши 2:2, като вратарят на сърбите Милан Борян

изигра пореден отличен мач

„Звезда“ допусна първо гол, стигна до обрат, но домакините се спасиха от загуба след дузпа, отсъдена чрез ВАР.

В последния мач от вечерта „Динамо“ (Загреб) взе солидна преднина в сбъсъка с „Розенборг“. Хърватите спечелиха с 2:0 първия двубой на свой терен и могат да гледат с оптимизъм към реванша след седмица. Бруно Петкович откри резултата от дузпа в 9-ата минута, а Мислав Оршич удвои в 28-ата. Двата тима удариха и по една греда в мача.