16-годишният ни плувец Йосиф Миладинов, който спечели исторически медал за България от световното първенство за юноши и девойки в Унгария, разкри, че не е очаквал, че ще стигне до отличията.

Талантливият пловдивчанин постигна страхотен успех на 50 метра бътерфлай, грабвайки бронза, при това с национален рекорд - 23,48 секунди. Плувецът ни, който завърши четвърти на 100 метра в Будапеща, спечели и олимпийска квота.

Миладинов подобри четири национални рекорда и донесе втори медал въобще за българското мъжко плуване от световни първенства. Първият бе на Антъни Иванов на 200 метра бътерфлай през 2017 година, когато той също спечели бронз в Индианаполис.

Постижението на Йосиф Миладинов е резултат от целенасочената му работа в Швейцария, където той живее и тренира под ръководството на местния специалист Жерар Мьорланд.

"Много съм щастлив и доволен от цялото състезание. Получи се много успешно, което не бях очаквал", сподели българинът пред bgswim.com. "Самият аз не знам как го направих. Бог беше с мен! Сега гледам напред към други състезания и към Токио 2020", добави още Миладинов, който се прибира за кратка ваканция в родния Пловдив.

Тийнейджърът получи редица поздравления в социалните мрежи за успеха си, като сред първите, отбелязали отличния резултат на Йосиф, бе именно колегата му Антъни Иванов.