Снимки
Григор Димитров отново отпадна рано от Мастърс турнир на клей. Снимка: БГНЕС

Григор Димитров отпадна на старта на „Мастърс 1000“ турнира в Рим. В двубой от втория кръг българинът отстъпи със 7:6(4), 5:7, 4:6 пред Кей Нишикори (Яп) след 2 часа и 56 минути игра. Загубата дойде навръх 27-ия рожден ден на Гришо.

Димитров определено има за какво да съжалява, тъй като имаше пробив преднина във втория и третия сет, но и в двата случая не успя да приключи срещата в своя полза.

Това беше пети мач между двамата, а Нишикори постигна четвърта победа. Успехът гарантира на японеца място на осминафиналите и дуел с Филип Колшрайбер.

За Гришо сега предстои почивка. Следващият му турнир ще бъде „Ролан Гарос“, който започва след 11 дни във френската столица Париж.

За третия кръг в Рим се класира и поставеният под номер 1 в схемата Рафаел Надал. В първия си мач от надпреварата седемкратният шампион разгроми босненеца Дамир Джумхур с 6:1, 6:0. За Рафа нямаше никакви проблеми в двубоя, в който направи пет пробива.

Италианецът Фабио Фонини пък елиминира във втория кръг финалиста от "Мастърс" турнир в Мадрид миналата неделя и шести поставен Доминик Тийм (Ав) с 6:4, 1:6, 6:3. В първия сет Фонини направи пробив в деветия гейм и при свой сервис поведе в резултата, но във втората част Тийм подобри играта си и даде само гейм на италианеца. В третия сет с подкрепата на публиката Фонини поведе с 5:3 с пробив и без проблеми затвори мача.

Испанецът Алберт Рамос победи номер 8 Джон Иснър (САЩ) с 6:7(5), 7:6(2), 7:6(5). Двамата си размениха само по един пробив в мача в третия сет, а Иснър наниза 30 аса, но това не му беше достатъчно.

При жените шампионката от Откритото първенство на САЩ Слоун Стивънс също стигна третия кръг. Поставената под номер 9 американка победи Кая Канепи (Ест) с 6:0, 5:7, 6:4. В спор за място на четвъртфиналите Стивънс ще играе срещу седмата в схемата Каролин Гарсия (Фр), която надделя над Тимеа Бабош (Унг) с 6:3, 6:4.

Номер 6 Каролина Плишкова отпадна във втория кръг след загуба от Мария Сакари (Гър) с 6:3, 3:6, 5:7. Чехкинята беше изключително ядосана след мача и удари ракетата си в стола на съдията. Даря Касаткина (Рус) победи Даниел Колинс (САЩ) с 6:2, 6:3, а Анет Контавейт (Ест) елиминира рускинята Светлана Кузнецова със 7:5, 7:5.

По темата: Григор Димитров