0

Н идерландия постигна драматичен успех над Украйна с 3:2 в първи мач на двата тима от Евро 2020, превърнал се в страхотно зрелище на стадион "Йохан Кройф Арена" в Амстердам.

Нидерландия постигна драматичен успех над Украйна с 3:2 в първи мач на двата тима от Евро 2020, превърнал се в страхотно зрелище на стадион "Йохан Кройф Арена" в Амстердам.

Селекцията на Франк де Бур доминираше през първото полувреме, но не успя да порази вратата на гостите. В началото на втората част "лалета" вкараха два бързи гола. В 52-ата минута Вайналдум поведе тима напред, а седем минути след това и Вегхорст се разписа.

В 75-ата минута обаче Ярмоленко върна Украйна в мача. Само четири минути след това Яремчук изравни резултата. Попадение на Дензъл Дъмфрис в 85-ата минута обаче донесе успеха на Нидерландия.