Невероятен Роналдо класира „Юве“ напред
2

„Сити“ разби „Шалке 04“ и също продължава в Шампионската лига

„Ювентус“ сътвори поредната сензация в 1/8-финалната фаза на Шампионската лига. Италианският шампион спечели с 3:0 реванша срещу „Атлетико“ (Мадрид) и изхвърли “дюшекчиите” от турнира с общ резултат 3:2.

Големият герой за домакините на “Алианц Стейдиъм” бе кралят на Шампионската лига Кристиано Роналдо. Португалецът изигра поредния си блестящ мач в този турнир и отбеляза и трите гола за успеха на своя тим. Той откри резултата в 27-ата минута, след това удвои в 48-ата, а накрая оформи и своя хеттрик в 86-ата минута от дузпа.

Кристиано бе привлечен в Торино именно за да решава подобни мачове и огромната инвестиция започва да се отплаща. Успехът на "Старата госпожа" е исторически, тъй като наруши негативната традиция отборът да отпада винаги, когато губи първия мач с 0:2. В същото време пък „Атлетико“ отпада от турнира за пръв път, след като е победил в първия двубой у дома.

В другия мач от вечерта „Манчестър Сити“ се класира за 1/4-финалите на Шампионската лига, след като изнесе открит урок на „Шалке 04“ в реванша. След 3:2 в Германия, снощи воденият от Джосеп Гуардиола тим показа смазваща разлика в класите и размаза германците със 7:0 на "Етихад".

Домакините решиха мача още през първата част, след което тонусът на германците рязко спадна, а футболистите на „Сити“ не показаха милост. Головете за английския тим отбелязаха Серхио Агуеро (35-дузпа, 38), Лерой Сане (42), Стърлинг (56), Бернардо Силва (71), Фил Фодън (78) и Габриел Жезус (84).