Неочакван лидер в Ла Лига

"Реал Сосиедад" излезе на върха в Испания след шестия кръг, за да придаде нетипичен вид на класирането. Баските победиха с 3:0 като гост "Бетис" в страхотен мач, който имаше всичко.

Порту изведе гостите напред в 43-ата минута, преди в последните 16 минути националът на Испания Оярсабал от дузпа и Аднан Янужай да оформят класиката.

Ветеранът Давид Силва блестя в сърцето на халфовата линия на баските, след като преодоля зараза с коронавирус и карантина.

"Реал Сосиедад" има 11 точки на върха, колкото събра и "Виляреал", като двата тима са изиграли по 6 мача. "Реал" (Мадрид) е трети с 10, но от 5 двубоя. "Хетафе", "Кадис" и "Гранада" също имат по 10 т.

"Бетис" е с 9 и победа снощи го извеждаше на върха еднолично.

"Барселона" е едва на девето място със 7 т., но и с два мача по-малко от лидера (4 изиграни двубоя).