Наш национал герой в Хърватия

Националът Кристиан Димитров донесе победата с 2:1 на хърватския "Хайдук" над "Интер Запрешич" в рестарта на местното първенство.

Защитникът влезе пета смяна в 80-ата минута при 1:1, в шестата на добавеното време нацели гредата, а минута по-късно вкара с глава. Попадението е първо за Димитров за тима от Сплит. Той премина при хърватите през зимния трансферен прозорец с трансфер от Ботев (Пд). В състава на "Интер Запрешич" също имаше българско участие. Титуляр започна юношата на "Левски" Борислав Цонев, който беше заменен в средата на второто полувреме.

Победата на "Хайдук" дойде след спорни отсъждания на рефера. Иван Мамут откри за "Интер" в 37-ата мин, а най-дискутираното положение беше в 60, когато беше отсъдена дузпа за домакините от Сплит. Положението почти пет минути беше преглеждано с ВАР. Ударът беше спасен от вратаря Младен Маткович, но беше пребит и в крайна сметка гол падна.