“Наполи” започна сезона в Италия с победа

“Наполи” започна новия сезон в Серия "А" с победа. Възпитаниците на Дженаро Гатузо се наложиха с 2:0 като гости “Парма”. Попаденията бяха дело на Дрис Мертенс и Лоренцо Инсиние през второто полувреме. Дебют за неаполитанците направи нападателят Виктор Осимен, който се появи в игра през второто полувреме и създаде куп неприятности на отбраната на "пармалатите".

„Верона“ и „Рома” пък завършиха наравно 0:0 на “Маркантонио Бентегоди”. Както и се предполагаше, звездата на “вълците” Един Джеко остана на пейката през целия мач в очакване на трансфера си в “Ювентус”. Адриен Тамезе през първото полувреме и Самуел Ди Кармине през второто удариха по веднъж греда за домакините, а Леонардо Спинацола го направи за “Рома” три минути преди края на редовното време.