“Наполи” завърши наравно 1:1 с испанския шампион “Барселона” в мач от осминафиналите на Шампионска лига.

Домакините влязоха в срещата като тотален аутсайдер, но смелата им игра и отлична отбрана спряха Меси и компания.

Аржентинският гений на каталунците не успя да блесне там, където сънародникът му Диего Марадона е боготворен.

Уникален гол на Дрис Мертенс вдигна трибуните на крака през първата част, докато Антоан Гризман успя през втората да донесе равенството на “Барселона”.

На реванша “Барса” ще бъде без още поне двама свои основни играчи. Серхио Бускетс ще пропусне мача заради натрупани картони, а Артуро Видал бе изгонен минута преди края.

В лагера на “Барселона” не бяха особено доволни от получилото се равенство. "Труден мач, не е лесно да се играе срещу такава стена. Не си мислете, че могат да се защитават 90 минути на "Камп Ноу", заяви Кике Сетиен.

Халфът Серхио Бускетс, който ще пропусне реванша, също не бе очарован от поведението на домакините. "Играеха с 4 в защита и 6 пред тях. Беше невъзможно да се намерят пространства".

Треньорът на “Наполи” Дженаро Гатузо пък нямаше как да е недоволен от своите момчета. "Естествено, че можеше по-добре. Можеше да не допускаме гол, или пък да ги накажем за 2:1. Всичко е възможно в реванша”, коментира Гатузо.