„Наполи“ победи „Ливърпул“ с 2:0 на старта на груповата фаза на Шампионската лига. В среща от група „Е“ на турнира тимът на Карло Анчелоти стигна до успеха с две попадения в края. Дрис Мертенс откри резултата в 82-ата минута от дузпа, а влезлият като резерва Фернандо Йоренте се разписа в 92-ата след грешка на Ван Дайк.

Италианците за втори пореден сезон побеждават мърсисайдци в груповата фаза на турнира. През миналия те спечелиха с 1:0, но „Ливърпул“ изигра доста слаб мач. Този път “червените” се представиха по-добре, но това не бе достатъчно. Неаполитанците бяха на ниво и изчакаха своя момент, който дойде в последните минути.

В друг мач „Барселона“ направи трети пореден слаб мач извън "Камп Ноу", но поне не загуби срещу „Борусия“ (Дортмунд) - 0:0. Това беше двубой от първия кръг в груповата фаза на Шампионската лига, който ще се запомни с блестящите спасявания на вратаря на каталунците Марк-Андре тер Стеген. В дните на разгорещена дискусия с Мануел Нойер и Йоахим Льов за това дали трябва да пази на Бундестима той спаси дузпа и половин дузина чисти положения. Веднъж и гредата му помогна през второто полувреме.

Добрата новина за „Барса“ е завръщането на Лионел Меси, който записа около половин час. Досега през сезона лидерът на тима не беше играл. Лео обаче не впечатли с нищо. В същото време друг важен футболист на "лос кулес" се контузи - Жорди Алба.

Титуляр за „Барселона“ беше е 16-годишният Ансу Фати, който през последните седмици прикова вниманието в Испания. Тъмнокожият нападател постави нов рекорд за най-млад дебютант (16 г. 351 дни) на “блаугранас” в турнира. Фати действаше в атака с Антоан Гризман и Луис Суарес.

Всички резултати и голмайстори от мачовете, играни снощи:

Лион - Зенит 1:1 - 0:1 Азмун (41), 1:1 Депай (50-дузпа)

Интер - Славия (Прага) 1:1 - 0:1 Олаинка (63), 1:1 Барела (90+2)

Челси - Валенсия 0:1 - 0:1 Родриго (74), Аякс - Лил 3:0 - 1:0 Промес (18), 2:0 Алварес (50), 3:0 Таляфико (62)

Бенфика - РБ Лайпциг 1:2 - 0:1 Вернер (69), 0:2 - Вернер (79), 1:2 Сеферович (84)

Борусия (Дортмунд) - Барселона 0:0

Наполи - Ливърпул 2:0 - 1:0 Мертенс (81-дузпа), 2:0 Йоренте (90)

РБ Залцбург - Генк 6:2 - 1:0 Халанд (2), 2:0 Халанд (34), 3:0 Хий-Чан Хуан (36), 3:1 Лукуми (40), 4:1 Халанд (45), 5:1 Шобошлай (45+2), 5:2 Самата (52), 6:2 Улмер (66).