"Наполи" отдалечи "Ювентус" от титлата

"Наполи" победи с 1:0  "Ювентус" като домакин в среща от 22-ия кръг на Серия А. Победният гол за неаполитанците вкара Лоренцо Инсиние от дузпа. Попадението бе №100 за Инсиние с екипа на „партенопеите“.

Дузпата бе отсъдена след нарушение на Джорджо Киелини, който записа 400-ия си мач в италианския шампионат.

Така неаполитанците запазиха крехкия си аванс и постигнаха важен успех, с който се изравниха по точки с "Рома" и "Лацио" на четвъртата позиция. „Бианконерите“ остават трети, като вече изостават на 7 точки от лидера "Милан".

През по-голямата част от мача" Юве" беше по-активният тим, който атакуваше, но не успя да се възползва от положенията си. Силен мач направи и вратарят на домакините Алекс Мерет.

Срещата започна по-добре за „бианконерите“, които пресираха дълбоко своя опонент. В 6-ата минута пред "Юве" се откри първата по-опасна възможност в мача. Федерико Бернардески центрира към Адриен Рабио, който стреля с глава, но право в ръцете на Алекс Мерет.

Десет минути по-късно „партенопеите“ поискаха дузпа за игра с ръка на Джорджо Киелини в наказателното поле, но след намеса на ВАР главният съдия Даниеле Довери даде знак играта да продължи.

Половин час след началото Наполи получи правото да изпълни 11-метров наказателен удар след удар с лакът на Джорджо Киелини срещу Амир Рахмани. Зад топката застана Лоренцо Инсиние, който не остави шансове на Войчех Шчесни.

Две минути преди почивката Федерико Киеза проби отдясно и пробва диагонален удар от границата на наказателното поле, но прати топката над напречната греда.

В добавеното време на първата част Наполи получи шанс да обстрелва вратата на Шчесни от пряк свободен удар. Инсиние стреля, но право в ръцете на Шчесни.

След почивката "Юве" вдигна оборотите в търсене на изравнителен гол. Кристиано Роналдо пробва удар от далечно разстояние. Топката обаче премина над напречната греда.

В 56-ата минута Федерико Киеза се озова в добра стрелкова позиция, но не успя да затрудни Мерет.

В 63-тата минута гол на Ювентус правилно не бе зачетен заради засада. Зад гърба на защитата на Наполи бе Джорджо Киелини.

Четири минути по-късно Алекс Сандро отправи опасен удар от въздуха, който прелетя покрай вратата.

В следващите минути Ювентус атакуваше, докато домакините се бранеха добре и не позволяваха сериозни опасности за вратата си.

Пет минути преди изтичането на редовното време Киеза стреля от границата на наказателното поле, но покрай вратата.

Секунди по-късно Алекс Мерет спаси много опасен удар на Алваро Мората. Последва и удар на Кристиано Роналдо. Стражът на Наполи обаче отново успя да запази резултата непроменен.

В по-ранния мач от Серия А "Торино" и "Дженоа" завършиха наравно 0:0.