“Наполи” изхвърли настоящия носител на Купата на Италия “Лацио” след 1:0 на "Сан Паоло" в страхотен четвъртфинален сблъсък, в който единствения гол вкара Лоренцо Инсиние още във втората минута. Така бе прекъсната серията от шест поредни победи на отбора на Симоне Индзаги, които дойдоха в първенството.

Мачът беше белязан от много емоционални моменти - изпусната дузпа, два червени картона, две греди и два отменени гола. Инсиние откри във втората минута, а в десетата головата машина на "орлите" Чиро Имобиле пропусна дузпа, след като се подхлъзна по време на засилката и прати топката в аут. В 19-ата минута албанецът Елсейд Хисай от домакините получи втори жълт картон и остави тима си с човек по-малко. Минути след това Лукаш Лейва от “Лацио” изби топката чисто на нападател, но му бе показан жълт картон. Това го вбеси и след нецензурни реплики по адрес на съдията веднага бе санкциониран с втори жълт и следователно червен картон. Втората част бе още по-емоционална, защото “Наполи” нацели на два пъти гредата, а два гола на “Лацио” бяха правилно отменени заради засада.

В крайна сметка “римските орли“ бяха детронирани, а на полуфиналите “Наполи” ще играе с победителя от мача между “Фиорентина” и “Интер”, който е след седмица.