Намери се кой да бие „Байерн“ в Германия

Сензационно първо поражение от началото на сезона допусна „Байерн“ (Мюнхен). Баварците загубиха с 1:2 у дома от „Айнтрахт“ (Франкфурт) в седмия кръг на Бундеслигата.

Гостите, които са близо до опасната зона, стигнаха до победата след обрат и късен гол (83) на сръбския си защитник Филип Костич. Преди това Леон Горецка изведе „Байерн“ напред в 29-ата минута, а Мартин Хинтерегер изравни в 32-ата минута за 1:1.

Баварците бяха в серия от 9 победи във всички турнири след ремито с „Борусия“ в Мьонхенгладбах на старта. Интересното е, че победата е втора поредна за „Айнтрахт“ срещу „Байерн“ със същия резултат след успеха през февруари.

Други резултати от кръга: Арминия Билефелд – Леверкузен 0:4, Майнц – Юнион 1:2, РБ Лайпциг – Бохум 3:0, Борусия Д – Аугсбург 2:1, Херта – Фрайбург 1:2, Щутгарт – Хофенхайм 3:1, Волфсбург – Борусия М 1:3, Кьолн – Гройтер Фюрт 3:1.