Олимпийският ни шампион по бокс за младежи от Нанджин 2014 Благой Найденов започна с победа участието си в 70-ото издание на турнира „Странджа“ в зала „София“. В мач от първия кръг на кат. до 81 кг той спечели 3:2 съдийски гласа (29:28, 29:28, 29:28, 28:29, 28:29) срещу коравия украинец Степан Хрекул, който е европейски шампион до 22 г.

Следващият съперник на Благой ще е шведът Лиридон Нуха.

Другият българин в категорията Пламен Петков започва участието си направо от втори кръг срещу швейцареца Уке Смайли.

Турнирът обаче приключи за още две наши боксьорки. Младите Мартина Маринова и Аслъхан Мехмедова загубиха първите си мачове и отпаднаха. При 51-килограмовите дебютантката при жените Маринова отстъпи с 1:4 съдийски гласа пред Камила Фада (Ит), а в кат. до 60 кг Мехмедова не успя да се справи с индийката Неераж (1:4).