Българските гимнастички Невяна Владинова, Катрин Тасева и Боряна Калейн получиха сребърните медали в отборната надпревара на световното първенство по художествена гимнастика в зала „Арена Армеец“.

Нашите отстъпиха само пред силния тим на Русия.

В шампионата на отделните уреди обаче момичетата на треньорката Бранимира Маркова не успяха да стигнат до отличията. И днес най-младата ни представителка Боряна Калейн записа най-предно класиране, завършвайки шеста на лента. 17-годишната ни гимнастичка допусна лека неточност и получи 17,100 т. за изпълнението си.

Преди това Невяна Владинова завърши също на 6-о място на бухалки със 17,650, а Катрин Тасева бе оценена със 17,200 и остана осма.

Шампионка на бухалки е Дина Аверина от Русия, а на лента - сънародничката й Александра Солдатова.

Утре е финалът в многобоя, с което завършва програмата за индивидуалните гимнастички на световното първенство в София. Владинова и Тасева са в по-силната група, която ще играе от 17 до 20 ч. В събота и неделя са изявите при ансамблите.