Трикратният шампион Рафаел Надал започна с експресна победа участието си в тазгодишния US Open. Испанският левичар надигран Джон Милман (Австралия) с 6:3, 6:2, 6:2 в двубой от първия кръг.

Милман, който отстрани Роджър Федерер през миналата година и достигна до 1/4-финалите, не успя да се противопостави на световния №2 в нито един момент от мача. В следващия кръг Надал ще играе с друг представител на Австралия – Танаси Кокинакис.

Междувременно няколко тенисисти от топ 10 отпаднаха още след първата си среща на турнира. Може би най-изненадваща беше загубата на австриеца Доминик Тийм. Световният №4 отстъпи на италианеца Томас Фабиано с 4:6, 6:3, 3:6, 2:6. След загуба в четири сета си тръгна и №8 в схемата Стефанос Циципас. В един от най-интересните мачове от първия кръг младият грък не успя да преодолее намиращият се в страхотна форма Андрей Рублев. В отделните части 6:4, 6:7(5), 7:6(7), 7:5 за руснака. От турнира отпаднаха още Карен Хачанов, Роберто Баутиста Агут, Фабио Фонини, Феликс Оже-Алиасим.