Надал с убедително завръщане на корта след 200 дни пауза

Защитаващият титлата си в Рим Рафаел Надал (Испания) направи успешно завръщане на корта след 200 дни пауза.

Поставеният под номер 2 се класира за третия кръг на турнира от сериите "Мастърс 1000" след успех с 6:1, 6:1 над сънародника си Пабло Кареньо Буста в първия си мач от 29 февруари заради пандемията от коронавирус.

Надал, който се стреми към десета титла в италианската столица, се нуждаеше от само 73 минути, за да сломи съпротивата на Кореньо Буста, който през миналата седмица достигна до полуфиналите на Откритото първенство на САЩ.

"Хубаво е да се завърнеш в Тура. Липсва ми публиката. Играх добре, а и той може би беше поуморен след всичките му мачове в Ню Йорк. Това беше перфектен старт за мен. Бях солиден, удрях чисто топката от форхенд и от бекхенд. Не очаквах, че ще играя толкова добре", коментира 34-годишният Надал, който записа 62-а победа от 68 срещи в Рим.

За място на четвъртфиналите испанецът очаква победителя от двубоя между 13-ия поставен Милош Раонич (Канада) и Душан Лайович (Сърбия). /БТА